Plastové žumpy

Ešte stále existujú obývané miesta, kde nie je dobudovaná verejná kanalizácia, prípadne je zakázané vypúšťať predčistenú odpadovú vodu do blízkych vôd a tokov. Ale aj v týchto lokalitách je potrebné niekam logicky a legálne „umiestniť“ splaškové vody. Ideálnym prostriedkom k tomuto účelu sú sklolaminátové žumpy, ktoré v týchto prípadoch slúžia ako podzemné nádrže a majú mnoho spoločného s plastovými žumpami. Sú bezodtokové, preto musí byť ich obsah pravidelne vyvážaný fekálnym vozom, a je ich možné použiť aj pri výskyte spodnej vody.

Charakteristika materiálu

Sklolaminát radíme medzi kompozitné materiály. Tvoria ho sklenené vlákna a polymér (plast) v podobe vytvrdnutej umelej živice (epoxidy, termoplasty, polyester, vinylester). Materiál je veľmi pevný, má nízku hmotnosť a vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a chemickým látkam. Zo sklolaminátu sa (okrem sudov, nádob a žúmp) vyrábajú napríklad trupy lodí a lietadiel.

plastová žumpa
Sklolaminátová žumpa

Cenník plastových žúmp

Objem
(l)

Hmotnosť
(kg)

Priemer žumpy
(mm)

Dĺžka žumpy
(mm)

Cena
bez DPH
(€)

 

3 000

120

1500

2300

679 €


5 000

170

1500

3500

769


6 000

200

2000

2500

949


7 000

220

1500

4500

1049


9 000

250

2000

3500

1149


12 000

330

2000

4500

1359


Cena dopravy závisí od miesta dodania.

(Košice - 400€, Ružomberok - 120€, Lučenec - 100€, Bratislava, Trenčín, Žilina - zdarma)

Kontaktný formulár

V prípade akýchkoľvek dotazov nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom formulára alebo píšte na e-mail info@jimko.sk.  • Dlhá životnosť.
  • Samonosná konštrukcia.
  • Vhodná aj do miest so spodnou vodou.
  • Objem od 3 m3 až do 12 m3
  • Ku každej žumpe dodávame certifikát.
  • Žumpu dovezieme kamkoľvek na Slovensku.
  • Platba až pri dodaní žumpy.
  • Doba dodania do 3 týždňov.

Akú veľkosť

Jedným zo základných a najdôležitejších atribútov, podľa ktorých si budete plastovú žumpu vyberať, je jej veľkosť. Vhodným typ a rozmer žumpy veľmi závisí od počtu osôb žijúcich v zariadení, na ktoré má byť plastová žumpa napojená, rovnako ako od jeho charakteru – či je to trvalo osídlený rodinný dom alebo rekreačné zariadenie a podobne.

Špecifikácia žumpy

Pri žumpách treba počítať s dodatočnými prevádzkovými nákladmi, ktoré súvisia so zaistením odvozu splaškov fekálnym vozom na čističku odpadových vôd. Už z tohto je zrejmé, že žumpa nie je zároveň čističkou, slúži „len“ ako nádrž na zhromaždenie odpadu pred jeho vyvezením. Je ju však eventuálne možné využiť aj na uskladnenie odpadových vôd technologického charakteru pred ich likvidáciou.

Ideálny tvar

Oválny tvar týchto žúmp je veľmi praktický, nakoľko veľmi dobre odoláva vysokému tlaku, keď sú plastové žumpy naplnené. Ide o efektívnejšie dizajnové riešenie napríklad v porovnaní s klasickými hranatými nádobami na držanie odpadovej vody. Okrem toho majú plastové (sklolaminátové) žumpy výhodu aj v tom, že sú samonosné, pri ich inštalácii teda nemusíte nič betónovať. Hladinu obsahu vo vnútri môžete kontrolovať cez špeciálny manipulačný otvor, na ktorom je namontovaný poklop.

Stavebné povolenie – áno alebo nie?

Plastová žumpa nie je zákonom považovaná za vodné dielo, preto povolenie k jej osadeniu vydáva príslušný stavebný úrad spolu s povolením stavby či rekonštrukcie domu. Väčšinou sa ale ani toto nevyžaduje, nakoľko k podzemným stavbám, ktoré zaberajú do 300m2 zastavanej plochy, sú v hĺbke do 3m a nie sú vodným dielom sa viaže akurát ohlasovacia povinnosť príslušnému stavebnému úradu.

Dodacie podmienky

Ak si plastové žumpy objednáte u nás, získate riešenie vašich problémov so splaškovými vodami za veľmi prijateľnú cenu. Tá nie je navýšená o poplatok za dopravu, pretože v rámci SR máte dopravu od nás grátis. Doba dodanie je do 10 dní, pričom platíte v hotovosti až pri prevzatí tovaru. V rámci dodania získate aj montážny postup, protokol o skúške tesnosti, prehlásenie výrobcu o zhode, poklop, tesnenie a záruku až na 10 rokov. Ponúkame tiež možnosť predĺžiť komín.

S plastovou žumpou sme navštívili už: