Plastové nádrže na dažďovú vodu

Jeden človek spotrebuje v priemere 100 litrov pitnej vody denne. Niektoré činnosti ako varenie, pitie, či umývanie sa inú ako čistú pitnú vodu nepripúšťajú, no až polovica jej spotrebovaného objemu by sa dala nahradiť vodou úžitkovou.

plastová žumpa

Rastúci význam pitnej vody

Voda je jednou z najhodnotnejších komodít na svete. Slovensko má šťastie, že disponuje veľmi bohatými zdrojmi pitnej vody – veď na zemeguli existujú oblasti, kde pre nás bežnú tekutinu vyvažujú zlatom. Odborníci predpokladajú, že v blízkej budúcnosti sa o kvalitnú, pitnú vodu budú viesť vojnové konflikty. To zatiaľ vo veľkej miere nehrozí, zato rastúce ceny vody sú už realitou. Aj u nás. Tak prečo s ňou plytvať?

Využívajte vodu lepšie a ušetríte

Ekologický prístup k životu je veľkým a celkom logickým trendom. Keď si uvedomíme, že za pitnú vodu platíme a tá dažďová nám padá zadarmo z nebies, je veľkou škodou, že ju viac nevyužívame. Zachytená zrážková voda sa dá odviesť do potoka, niektorí ju nechávajú vsiaknuť do zeme, to ale nie je vždy možné ani vhodné riešenie (napr. v prípade zastavaných pozemkov, ílovitých pôd a pod.). My odporúčame dažďovú vodu, zadržať a ďalej využívať a hospodáriť s ňou (polievať záhradu, splachovať WC, umývať auto). Nepodmáčate si pozemok a ešte ušetríte za pitnú vodu.

Sklolaminátová žumpa

Cenník plastových nádrží na vodu

Objem
(l)

Hmotnosť
(kg)

Priemer
vstupného potrubia
(mm)

Dĺžka nádrže
(mm)

Cena
bez DPH
(€)

 

Cena dopravy závisí od miesta dodania.

(Košice – 400€, Ružomberok – 120€, Lučenec – 100€, Bratislava, Trenčín, Žilina – zdarma)

Kontaktný formulár

V prípade akýchkoľvek dotazov nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom formulára alebo píšte na e-mail info@jimko.sk.  • Dlhá životnosť.
  • Samonosná konštrukcia.
  • Vhodná aj do miest so spodnou vodou.
  • Objem od 2 m3 až do 15 m3
  • Ku každej nádrži dodávame certifikát.
  • Plastovú nádrž dovezieme kamkoľvek na Slovensku.
  • Platba až pri dodaní nádrže.
  • Doba dodania do 3 týždňov.

Prečo je nádrž lepšia ako sud

Aby ste vodu mohli zadržať, potrebujete záchytné médium. Mnohí na tento účel používajú sudy a rôzne nádoby. Nie je to ideálne riešenie, vody sa tu zachytí málo a veľmi rýchlo sa pokazí. Oveľa lepšie je zadržiavať ju v samonosných plastových (sklolaminátových) nádržiach. Sú samonosné, takže sa dajú inštalovať aj pod zemou bez nutnosti čokoľvek betónovať. Navyše, vodu uchovávajú pri konštantnej teplote a bez prístupu svetla, takže vydrží oveľa dlhšie. Nádrže je možné napojiť na odvodňovací systém nehnuteľnosti, takže nestratíte ani kvapku. Pozor, stále hovoríme o uskladňovaní vody úžitkovej, na zadržovanie pitnej vody nie sú tieto nádrže určené.

Sklolaminát ako vhodný materiál

Prečo sklolaminát? Tento kompozitný materiál je odolný voči chemikáliám aj poveternostným vplyvom, aj preto sa používa v potravinárskom priemysle. Vytvára sa z tkaniny tvorenej sklenenými vláknami a polyméru čiže plastu (epoxidy, polyester, termoplasty a ďalšie). Okrem veľmi dobrých hygienických vlastností sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a prijateľnou cenou. Objem týchto nádrží môže byť rôzny, začína však na úrovni 2000 litrov (s váhou prázdnej nádrže asi 120kg). Tie najväčšie nádrže však pracujú s objemom 13 až 15 000 litrov.

Výhody, ktoré pri objednávke získate

Keďže sa jedná o rozmerný tovar, zabezpečíme vám jeho dovoz kdekoľvek na Slovensku a to zdarma. Doručujeme do 10 dní, pričom platíte až pri preberaní tovaru, nie skôr. Súčasťou dodávky je aj montážny postup, protokol o skúške tesnosti, prehlásenie výrobcu o zhode, poklop s tesnením a záruka až na 10 rokov.